ما به عنوان یک مؤسسه فرهنگی و انتشاراتی بر این باوریم که در برابر تمامی هموطنان خویش برای ایجاد و گسترش دو موضوع مسئول هستیم:
اول: بالا بردن سطح دانش و آگاهی؛
دوم: ایجاد احساسِ خوشایند و لذت‏‌بخش از کتابخوانی.
محصول ما هر گونه کالای فرهنگی و مرتبط با فرهنگ است و فقط تولید کننده کتاب نیستیم. ما حتی خود را فروشنده نیز نمی‏‌دانیم بلکه با هر آنچه به گسترش فرهنگ و دانشِ ما و مخاطب ما می‏‌انجامد آماده خدمت هستیم. ما در اولین وهله به مشتری خود آرامشِ خیال و فراغت خاطر تقدیم می‏‌کنیم.
مخاطب ما هر فارسی زبان یا علاقمند به این زبانِ شیرین و شیوا و فرهنگ پُر سابقه در هر جای این کره خاکی است.
در این راه سعی می‏‌کنیم از بهترین فناوری و صنعتِ موجود در کشور بهره ببریم و بتوانیم کالایی فرهنگی درخورِ مردمانِ خوب خود تقدیم کنیم: با کیفیت، پُرمحتوا و زیبا. پس برای کاستن از هزینه‏‌ها و کسب سودِ بیشتر از کیفیت و زیبایی محصول خود نمی‏‌کاهیم زیرا که این را کم‏‌فروشی می‏‌دانیم.
شاید مهم‏ترین دلیل برای آنکه محصولات شادان در کنار بسیاری از کالاهای مشابه قابل تشخیص و تمیز است همین مسئله و تمرکز ما بر متفاوت بودن باشد. انتخاب آثار برگزیده از آنانی که با سابقه‏‌ای طولانی مورد تائید خوانندگان ما هستند و همچنین حساسیت در ارائه آثار جدید و نویسندگان تازه، بیانگر همین حس مسئولیتِ مجموعه شادان در قبال شماست.
بنابراین سرمایه اصلی خود را دو گروه می‏‌دانیم: مخاطبان انتشارات و اهل قلم و هنر.
ما به بقای انتشارات با سودآوری اعتقاد داریم و آن را عاملی جهت استمرار کار می‏‌دانیم، ولی در کنار آن احساس رضایتِ مشتری را به شدت مدّ نظر داریم. مشتری می‏‌باید همواره از خرید و انتخاب خود احساس رضایت کند و حتی مُبلغ انتشارات شادان به دیگران باشد.
ما از این که بسیاری از کتاب خوانان حرفه‏‌ای هنگام خرید کتاب به نام شادان تکیه می‏‌کنند و با اعتماد به این نام کتاب خود را تهیه می‏‌کنند برخود می‏‌بالیم و سعی می‏‌کنیم این اعتماد را حفظ نماییم. پس چون سلیقه طیف مخاطبانِ ما مختلف است اگر خواننده شادان از هر ده کتاب از هشت کتاب راضی باشد، فکر می‏‌کنیم موفق بوده‏‌ایم.
تمامی دلیل وجودی این مؤسسه انتشاراتی به دست آوردن سهم عمده‏‌ای از افزایش سطح آگاهی و فرهنگِ مخاطب خویش است. مخاطب ما حق دارد کاری زیبا و اثرگذار از ما بخواهد و در انتهای آن، احساس کند به اندیشیدن پرداخته و از تمامی لحظاتی که با محصول فرهنگی شادان گذرانده، لذت برده است.
ما ایمان داریم که در شرایط فعلی که رسانه‏‌های مختلف (اعم از داخلی و خارجی) جای کتاب را تنگ کرده و خواسته یا ناخواسته اوقات فراغتِ ارزشمندِ بسیاری از مردمان ما را ـ بیش از آن چه لازم و شایسته است ـ می‏‌گیرند تلاش ما بی‏‌ثمر نخواهد بود و هر ساله شاید هزاران نفر جوان و بزرگسال را به خیل کتابخوانانِ این سرزمین می‏‌افزاییم.
البته تمامی این موارد فقط به پشتوانه احساس مسئولیت کارکنانی رخ داده که خود را جزئی از مجموعه شادان می‏‌دانند و برای پیشبرد آن، گوشه‏‌ای از کار را برعهده دارند.
در پایان سعی ویژه خود را برای متفاوت بودن یادآوری می‏‌کنیم و بر شعارِ کلیدی خود صحه می‌گذاریم:

«همیشه یکی متفاوت است!»


و انتشارات شادان هم یکی از آن متفاوت‏‌ها هست و به پشتوانه شما خواهد بود.
همراه گرامی؛
دنبال بهانه‏‌ای بودیم تا از حُسن انتخاب شما در مورد انتشارات شادان تشکر کنیم. پس تصمیم گرفتیم «منشور فعالیت انتشارات شادان» یا به عبارتی «بیانیه مأموریت انتشارات شادان» را برای شما عزیزان منتشر کنیم تا بدانیم و بدانید اصلِ وجودی این مؤسسه انتشاراتی چیست و چه هدفی را دنبال می‏‌کند.
اکنون کافی است یکبار آن را مطالعه کرده و به 5 سؤال ما پاسخ بگویید. این پاسخ‌نامه را به نشانی انتشارات ارسال کنید (یا اگر خواستید مستقیما تحویل انتشارات یا کتابفروشی ما بدهید) و یک لوح موسیقی زیبا، آرامش‏‌بخش و به یادماندنی هدیه بگیرید.
باز هم تکرار می‏‌کنیم این‏ها همه بهانه‏‌هایی هستند برای با شما بودن، مهم نیست پاسخ سؤال‏‌ها چگونه باشد. مهم آن است که ما را همراهی می‏‌کنید.

سؤال اول ـ دلیل متمایز بودن آثار انتشارات شادان نسبت به همکاران خود چیست؟ دو دلیل کافی است.
سؤال دوم ـ انتشارات شادان سرمایه خود را چه می‏‌داند؟
سؤال سوم ـ آیا برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی به کتابفروشی می‏‌روید خود شما یا دیگری از فروشنده کتابی از انتشارات شادان بخواهد؟ این را دلیل چه مطلبی می‏‌دانید؟
سؤال چهارم ـ شعار کلیدی انتشارات شادان چیست؟
سؤال پنجم ـ مسئولیت انتشارات شادان چیست؟

 

خواندن 21757 دفعه