شنبه, 16 شهریور 1398 15:02

مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با همکاری انجمن سینمای جوان ایران مسابقه «داستان کوتاه برای اقتباس» را برگزار می‌کند.

به منظور رشد کمی و کیفی فیلم‌های اقتباسی و تشویق و ترغیب جوانان به بهره‌برداری از ظرفیت‌های تصویری ادبیات خلاقه با هدف تهیه و تولید فیلم اقتباسی و هم‌زمان با «سی ‌و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران»، مسابقه‌ای با عنوان «داستان‌های کوتاه برای اقتباس» برگزار می‌شود.

جوایز برگزیدگان
• نفر اول 50،000،000 ریال
• نفر دوم 30،000،000 ریال
• نفر سوم 20،000،000 ریال
• خرید حقوق تصویری ده اثر منتخب جهت تولید فیلم کوتاه اقتباسی به مبلغ 10،000،000 ریال توسط انجمن سینمای جوانان.

مضامین معطوف به «اهمیت خانواده و سبک زندگی» و «امید و نشاط اجتماعی» و «عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد» و «خودباوری، اراده و قدرت ملی» و «افزایش سرمایه اجتماعی» در اولویت قرار دارد.
حقوق تصویری داستان‌های برگزیده و منتخب جهت تولید فیلم کوتاه در اختیار معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران قرار خواهد گرفت.
داستان‌های کوتاه منتخب با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و انجمن سینمای جوان ایران؛ جهت عرضه به دفاتر سینمای جوانان در سراسر کشور چاپ و منتشر خواهند شد.

شرایط اثر و نحوه ارسال
- کلیه اهالی قلم و نویسندگان سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به نشانی eghtebas.adabiatirani.com ثبت‌نام و از طریق فرم مربوطه نسبت به ارسال اثر اقدام کنند.
- آثار ارسالی باید حداکثر 3000 کلمه و در قالب فایل word ارسال شوند.
- ارسال آثاری که قبلا منتشر شده‌اند بلامانع است.
- عدم اقتباس آثار ارسالی پیش از گاه‌شمار آیین‌نامه.

گاه‌شمار جشنواره و مهلت ارسال اثر
تاریخ شروع ثبت نام در سایت: 1398/06/10
پایان مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار: 1398/07/20
برگزاری آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان: هم‌زمان با سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در روز کتاب و سینما
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید در ساعات اداری با شماره تلفن ۸۸۳۰۰۸۲۴-۰۲۱ داخلی ۲۰۱ تماس بگیرند. لازم به ذکر است که با ارسال اثر، نویسنده موافقت خود را با شرایط آیین‌نامه مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس اعلام کرده است.

خواندن 641 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید