دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 01:17

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم منیر مهریزی‌مقدم

سرکار خانم منیر مهریزی‌مقدم از نویسندگان قدیمی و نام‌آشنای انتشارات شادان برای دوستداران رمان است. با اینکه ساکن تهران نیست، اما همه‌ساله با حضور در غرفه انتشارات شادان، با مخاطبان خود از نزدیک دیدار می‌کند. به همین بهانه گفت‌وگویی با ایشان داشته‌ایم که می‌خوانید.

1. در مورد کتاب تازه خود توضیحی مختصر بدهید.
داستان با ضربه سختی به دختر پانزده ساله قصه یعنی نیکی بخشنده‌فر شروع می‌شود. ضربه‌ای با زخمی عمیق به روح و جسم نحیفش... و درد این زخم عفونی را مرهمی نیست و می‌آزرد و می‌لرزاند سالها. تا اینکه سر و کله غریبه‌ای آشنا در این عصر یخبندان پیدا می‌شود...

2. سوژه کتاب را چگونه انتخاب کردید؟
سوژه‌های من معمولا موضوعاتی از دل اجتماع است که با تخیلم بال و پری عاشقانه چاشنی‌اش می‌کنم تا به دل خواننده بشیند. موضوعی کاملا قابل لمس که ممکن است در کمین فرزندان نا آگاه و خیال پردازمان باشد. در پس نوشتن این کتاب امید به این دارم که کمکی باشم تا اندازه‌ای آگاهی و درک راه درست از نادرست.

3. مخاطب کتاب خود را بیشتر چه گروه یا رده‌ای می‌بینید؟
از نظر خودم این کتاب مخاطبانش می‌توانند از نوجوانی باشند تا هفتاد سالگی... همان‌طور که تا حالا بوده و مخصوصا همین کتاب.

4. این روزها خودتان مشغول به خواندن کتابی هستید؟ آن را معرفی می کنید؟
ایام تعطیلات نوروز کتاب فوق‌العاده بادبادک‌باز اثر خالد حسینی را خواندم و در حال حاضر و تازه کتاب «عالیجناب عشق» کار استاد ارجمند جناب آقای اعتمادی را در دست خواندن دارم. البته زمانی که مشغول نوشتن هستم مطالعه کمتری دارم.

5. چه برنامه فرهنگی (در زمینه کتاب) برای سال 97 دارید؟ سوژه‌ای نیمه کاره یا موضوعی که قصد دارید بنویسید؟
فعلا و تنها برنامه‌ام همزمان با تولد کتاب جدیدم یعنی مرهم شرکت در نمایشگاه کتاب امسال است. کتابی هم در دست نوشتن دارم که هنوز اسم مناسبی برایش در نظر نگرفته‌ام و به امید خدا سعی دارم تا نرسیدن به تابستان تحویل بدهم.

6. حرف خاصی برای مخاطبان و علاقمندان آثارتان:
به‌خاطر اعتماد خوانندگانم و با هر بار نوشتن سعی می‌کنم آنچه بنویسم که از من توقع می‌شود. خوشبختانه و در دوره حاضر که نویسندگان عالی پا به عرصه گذاشته‌اند رقابتی به وجود آمده که باعث رشد قلم دیگران می‌شود و البته که سعی من هم به این مبناست و باز هم سپاسگزارم از انرژی مثبتی که با اعتمادشان به من انتقال می‌دهند.

خواندن 723 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید