چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 00:39

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم مریم دلیر

سرکار خانم مریم دلیر را با آثارش «ژورنالیست» و «غریبه دوست‌داشتنی» می‌شناسید. به بهانه برگزاری نمایشگاه کتاب گفت‌وگوی اختصاصی ما با ایشان را بخوانید.

1. در مورد کتاب تازه خود توضیحی مختصر بدهید.
رمان ژورنالیست، ماجرای عشق دختری خبرنگار در حوزه سینماست، به یک مرد خلبان که در نمایشگاه مطبوعات با هم آشنا شده‌اند. به موازات این ماجرا، به مسائل و مشکلات گاهاً پشت پرده سینما و سینماگران هم پرداخته شده. خوشبختانه این رمان با استقبال فراوان مخاطبان عزیزم روبه‌رو شده و در طی چند ماه به چاپ سوم رسیده.

2. سوژه کتاب را چگونه انتخاب کردید؟
سوژه کتاب، به خاطر آشنایی چندین ساله‌ام با دوست بسیار بسیار عزیزی که در حرفه خبرنگاری مشغول است، به ذهنم رسید و پس از شروع نگارش کتاب، یک سال تمام با راحیل، شخصیت اول رمان زندگی کردم و در تمام مراحل داستان خودم را جای او گذاشتم. او را درک کردم و دغدغه‌هایش را فهمیدم و حاصل همه اینها شد «ژورنالیست».

3. مخاطب کتاب خود را بیشتر چه گروه یا رده‌ای می‌بینید؟
شاید بتوان رده سنی خاصی را برای این کتاب در نظر گرفت. اما خوشبختانه این رمان در بیشتر گروه‌های سنی مخاطب داشته است. پیام‌های رضایت بخشی داشتم از جوانان در سنین مختلف و حتی از بانویی 65 ساله که محبت و لطف تمام این عزیزان شامل حال ژورنالیست شده و آن را دوست داشته‌اند.

4. این روزها خودتان مشغول به خواندن کتابی هستید؟ آن را معرفی می کنید؟
آخرین رمان ایرانی که خوانده‌ام، «خواب‌های طلایی» از خانم مژگان زارع عزیز بود که صد البته مانند سایر آثار، از قلم خاص و روان‌شان لذت بردم.

5. چه برنامه فرهنگی (در زمینه کتاب) برای سال 97 دارید؟ سوژه‌ای نیمه کاره یا موضوعی که قصد دارید بنویسید؟
رمان جدیدی در نشر عزیز شادان مراحل چاپ و نشر خودش را طی می‌کند به نام «فصل سکوت». رمانی نیمه کاره در دست دارم که در حقیقت ادامه ماجرای کتاب «غریبه دوست داشتنی» است که به صورت مستقل از این کتاب، به آن پرداخته می‌شود. اما به خاطر مشغله‌های شخصی فعلا به همین صورت باقی مانده.

6. حرف خاصی برای مخاطبان و علاقمندان آثارتان
یک دنیا سپاس و عشق را تقدیم مخاطبان و علاقه‌مندان عزیزم می‌کنم که ژورنالیست را دوست داشتند و پیام‌های محبت‌آمیزشان را به طرق مختلف به من ابراز داشته‌اند. از این پس مسئولیت من سنگین‌تر خواهد بود برای حفظ اعتماد و علاقه این عزیزان.

خواندن 1619 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید