جمعه, 21 ارديبهشت 1397 02:14

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم سیده خدیجه حسینی

سرکار خانم سیده خدیجه حسینی تاکنون 2 اثر در انتشارات شادان به چاپ رسانده‌اند که هردو با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبه‌رو شده‌اند. به بهانه حضور ایشان در غرفه انتشارات شادان در نمایشگاه کتاب، گفت‌وگویی اختصاصی با ایشان داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

1. در مورد کتاب تازه خود توضیحی مختصر بدهید.
رمان «زنی تنها زیر باران» دو راوی دارد. دو زن با دغدغه‌ها و مشکلات مخصوص به خود که در انتهای داستان به یکدیگر مرتبط می‌شوند. این رمان به مسئله ناباروری و نگرش مردم و جامعه به این مشکل می‌پردازد. هم‌چنین در طی داستان به وضوح پخته شدن شخصیت‌های اصلی را حس می‌کنیم.

2. سوژه کتاب را چگونه انتخاب کردید؟
خیلی وقت بود که سوژه این داستان فکر مرا به خودش مشغول کرده بود. در جامعه آدم‌های زیادی را دیده بودم که چنین مشکل داشتند و نوع برخورد هرکدامشان با دیگری فرق داشت. برایم جالب بود که چقدر می‌تواند دید سایر مردمی که از دور شاهد این مشکل هستند با یکدیگر متفاوت باشد. سوژه‌ای که در ظاهر راحت ولی در باطن بسیار دشوار بود. بیشتر از دو سال برای نوشتن این رمان وقت گذاشتم. بارها و بارها صفحات زیادی را کم و زیاد کردم. گاهی اوقات حتی مجبور می‌شدم نتیجه چند ماه پیاپی نوشتنم را پاک کنم تا آنچه دلخواه و مدنظرم است نوشته شود. خدا را شکر از نتیجه رمانم راضی هستم و خط به خطش دقیقا همان چیزی بود که می‌خواستم.

3. مخاطب کتاب خود را بیشتر چه گروه یا رده‌ای می‌بینید؟
چون این رمان صرفا راوی یک روایت عاشقانه نیست و به مشکلات جدی و اساسی دو زوج به صورت مجزا می‌پردازد، در نتیجه هر رده سنی می‌توانند خواننده این رمان باشند.

4. این روزها خودتان مشغول به خواندن کتابی هستید؟ آن را معرفی می کنید؟
در حال مطالعه رمان «آن مرد با باران می‌آید» اثر وجیهه سامانی هستم.

5. چه برنامه فرهنگی (در زمینه کتاب) برای سال 97 دارید؟ سوژه‌ای نیمه کاره یا موضوعی که قصد دارید بنویسید؟
برنامه فرهنگی‌ام برای سال جدید یک برنامه‌ریزی دقیق برای مطالعه رمان‌های مورد علاقه‌ام است. هم‌چنین شرکت در کلاس‌های داستان‌نویسی و نوشتن حداقل یک داستان کوتاه در هفته. در حال حاضر در حال نوشتن رمان «اینجا کسی منتظرم نیست» هستم که موضوع اصلی آن قتل و قصاص و تاثیر منفی‌اش بر زندگی سایر اعضای خانواده می‌باشد. نوشتن این رمان احتمالا اوایل تابستان به اتمام می‌رسد.

6. حرف خاصی برای مخاطبان و علاقمندان آثارتان:
کتاب‌ها را فراموش نکنید‌. مطالعه روح آدم را جلا می‌دهد. فکر و دیدگاه و نگرش انسان را عوض می‌کند. هر ورق از یک کتاب، هر سطر از آن می‌تواند زندگی را به جریان بندازد. در آخر از تمام خواننده‌های عزیز بابت حمایت هایشان تشکر می‌کنم.

خواندن 731 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید