یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 10:27

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم سارا هاشمی

سرکار خانم سارا هاشمی با نخستین اثرشان در انتشارات شادان با نام «دوره می‌کنیم هنوز را...» به نمایشگاه کتاب آمدند. گفت‌وگوی اختصاصی شادان با این نویسنده را در ادامه بخوانید.

1. این روزها مشغول چه کاری هستید؟ کتابی در دست دارید؟
نوشتن، حال خوب نویسنده است. فوت ناگهانی پدرم، حال خوبم رو گرفت. در آخرین ماه سال گذشته هم، کتابی را تمام کردم که منتظر تأیید شدنش هستم.

2. توضیحی کلی در مورد سوژه آخرین کتاب‌تان بدهید. سوژه را چگونه انتخاب کردید؟
سوژه آخرین کتاب چاپ شده‌ام «دوره می کنیم هنوز را» با دیدن زندگی دوستی، در ذهنم شکل گرفت. خیانت و دنیای زن‌هایی که دوست ندارند بازنده این اتفاق زشت باشند. دوست داشتم جور متفاوتی به این قضیه نگاه کنم تا شاید تاثیری در زندگی زن‌هایی که با این مشکل بزرگ رو‌به‌رو می شوند داشته باشد.

3. خودتان این روزها مشغول خواندن چه کتابی هستید؟ یا اخیرا چه کتابی خوانده‌اید که توجه شما را جلب کرده باشد؟
«رهش» امیرخانی را هفته پیش خواندم.

4. برنامه تان برای سال 97 که در آغاز آن هستیم چیست؟
امسال متفاوت‌تر از هر سال دیگری برایم شروع شد. غمگین بود اما دریچه جدیدی از دنیا پیش رویم قرار گرفت که حتما مرا صبورتر و ذهنم را بازتر خواهد کرد. اولین برنامه‌ام حتما تمرین مشق انسانیت هست و بس...

5. فکر می‌کنید  مخاطبان چه زمانی منتظر پایان کتاب بعدی‌تان باشند؟
خب این سوال چند جواب دارد. فعلا دو کتاب در انتظار چاپ شدن دارم که احتمالا امسال قابل لمس شدن می‌شوند. قصه‌ای که نیمه تمام است و به یاری خدا تا آخر تابستان همان‌طور که دلم می‌خواهد، تمام خواهد شد.

6. حرف خاصی برای علاقمندان به آثارتان دارید؟
حرفی جز تشکر از حمایت عزیزان نیست. کتاب‌خوانی مخصوصا رمان و شعر، مظلوم‌ترین قسمت فرهنگی جامعه ماست. کمی همت و عشق، باعث رونق دوباره این فرهنگ عزیز می‌شود . سپاسگذارم از تک‌تک شمایی که، از نویسنده‌های رمان حمایت می‌کنید.

خواندن 1301 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید