سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 02:56

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم خاطره فرزدقی

سرکار خانم فرزدقی که رمان «بوسه باد» از ایشان در انتشارات شادان به چاپ رسیده است، میهمان غرفه در نمایشگاه کتاب بودند. گفت‌وگوی اختصاصی شادان با این نویسنده را بخوانید.

1. این روزها مشغول چه کاری هستید؟ کتابی در دست دارید؟
در فعل حال روی قسمت‌های پایانی رمان «یک خاطره از دیروز» کار می‌کنم. داستانی واقعی و جالب که برای خودم جذابیت داشت و تصمیم گرفتم بعد از شنیدن شرح ماوقع از کاراکتر اصلی داستان شروع به نگارش کنم.

2. توضیحی کلی در مورد سوژه آخرین کتاب‌تان بدهید. سوژه را چگونه انتخاب کردید؟
داستان بیان روایت زندگی یک دختر به نام خاطره «پیانیست» و پسری به نام سعید «ویولونیست» که طی یک دوئت (همنوازی) دلبسته هم شده و به دلیل مسائل و مشکلات حاشیه‌ای با اینکه بهم میرسند، اما از هم جدا می‌شوند و بعد از گذشت بیست و پنج سال، به طرز غیر قابل باوری سرنوشت آنها رو‌به‌رو می‌کند و انتهای داستان به شادمانی تمام می‌شود.

3. خودتان این روزها مشغول خواندن چه کتابی هستید؟ یا اخیرا چه کتابی خوانده‌اید که توجه شما را جلب کرده باشد؟
تقریبا می‌شود گفت به جهت تمایل به نمایشنامه‌نویسی و همکاری با بعضی دوستان تئاتری روی نمایشنامه «آنا کارنیا» از نوشته‌های دوست خوبم جناب آرش عباسی متمرکزم.

4. برنامه‌تان برای سال 97 که در آغاز آن هستیم چیست؟
به امید حضرت حق و یاری زمان بندی‌هایی که برای سال جدید دارم، به گمانم به سرعت انتهای داستان یک خاطره از دیروز بسته شده و رمان جدید «روزهای بدون تو» را شروع کنم.

5. فکر می‌کنید  مخاطبان چه زمانی منتظر پایان کتاب بعدی‌تان باشند؟
امیدوارم برای پاییز امسال نوید چاپ رمان جدید به تحقق بپیوندد.

6. حرف خاصی برای علاقمندان به آثارتان دارید؟
دوستان عزیز شادانی من؛ از اینکه بین کتاب‌هایی که با عشق از انتشارات شادان انتخاب می‌کنید، رمان‌های اینجانب هم جایگاهی پیدا کرده سپاسگزارم و امیدوارم که هر روز بیشتر به طبع و ذائقه رمانخوانی‌تان نزدیک‌تر شوم. دست همگی را به گرمی می‌فشارم و سال جدید را با بهترین اتفاقات ممکن از درگاه حق تعالی برایتان خواستارم.

خواندن 832 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید