چهارشنبه, 20 شهریور 1392 20:15

وزیر ارشاد: ممیزی کتاب حذف نمی‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:‌ راجع به فیلم و کتاب نگفتم که ممیزی نمی شود؛ بارها گفتیم ممیزی اصل حاکمیتی و بر عهده دولت است.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که گفته بودید فیلم ها باید ساخته شود بعد برای اکران مجوز بگیرد و یا این که کتاب ممیزی نمی شود؟ گفت:‌ راجع به فیلم و راجع به کتاب نگفتم که ممیزی نمی شود بارها گفتیم ممیزی اصل حاکمیتی و بر عهده دولت است.
علی جنتی افزود :بحثی که مطرح شد این بود که ممیزی قبل از چاپ را حذف کنیم البته دیدگاه هایی که از طرف ناشران و نویسندگان مطرح شد کمک کرد که ممیزی قبل از چاپ را نمی توانیم کلاً حذف کنیم اما باید شرایطی فراهم کنیم تا به هر کتابی که به وزارت ارشاد ارجاع می شود در حد یک ماه پاسخ داده شود و نویسنده یا ناشر یک سال یا بیشتر منتظر نماند.
جنتی گفت:‌ البته درباره ساخت فیلم ها و چگونگی دریافت مجوز آن اظهارنظری نکردم.
وی در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی بودجه فرهنگ در اصلاحیه قانون بودجه سال 92 افزود: تلاش ما بر این است که بودجه های جاری دستگاه ها به ویژه در بخش فرهنگ افزایش یابد همانند بودجه های جاری اعتبارات اجتناب ناپذیر نیز افزایش می یابد اما بودجه های عمرانی براساس درآمدهایی که دولت تقسیم می کند تخصیص می یابد و امیدواریم درآمدهای بیشتری حاصل شود تا تخصیص ها بیشتر شود.
جنتی گفت:‌ البته درباره ساخت فیلم ها و چگونگی دریافت مجوز آن اظهارنظری نکردم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره انتخاب مدیرعامل ایرنا گفت: مدیرعامل ایرنا به زودی تعیین می شود.

خواندن 938 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید