شنبه, 23 شهریور 1392 22:55

حاتمی: رسیدگی به مطالبات ناشران تنها برعهده وزارت ارشاد نیست

دکتر محمدرضا حاتمی مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی گفت: ما هفتادمیلیون جمعیت داریم که باید فضای مناسب و شایسته نمایشگاهی داشته باشیم بزرگترین نمایشگاه بین المللی کتاب در مصلی برگزار می شود در صورتیکه فضای مصلی فضای خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب نیست.

دکتر حاتمی در مورد تغییر فضای نمایشگاه کتاب دانشگاهی از سالن حجاب به بوستان گفتگو بیان کرد: در سال قبل با پرداخت 90 میلیون تومان سالن حجاب در اختیار ما قرار گرفت اما امسال از ما مبلغ 140 میلیون تومان را مطالبه کرده اند و براین اساس امسال نمایشگاه سالانه کتاب دانشگاهی را در بوستان گفتگو برگزار می کنیم.
وی اظهار داشت: همه فرهنگیان حتی کتابفروشان عرق فرهنگی دارند. تمام کسانی که دارای امکانات هستند باید به این ناشران برای برپایی نمایشگاه کمک کنند و تعرفه ها را تعدیل نمایند مطالبات ناشران تنها وظیفه وزارت فرهنگ نیست بلکه همه سازمانها باید با ما همکاری کنند.
مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی با بیان اینکه کل سقف یارانه ما 600 میلیون تومان است ادامه داد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم از وزارت بهداشت و ارشاد سهمی بگیریم با این وجود امسال به دانشجویان و اساتید که 30 درصد تخفیف داده می شود و به عموم مردم 20 درصد تخفیف می دهیم.
دکتر حاتمی تعدادی اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی را 120 عضو اعلام کرد و افزود: انتشارات مهمی همچون سمت، دانشگاه تهران عضو ما هستند و من خواستارم سایر انتشارات هم عضو ما شوند در خرداد و تیر سال آتی انتخابات انجمن برگزار می شود و خوب است که تعداد اعضا افزایش داشته باشد.
وی خطاب به ناشران نیز اظهار داشت: صرفاً به فضای کاری خود نپردازید در فضای اجتماعی بیشتر حضور داشته باشید و خودتان مطالباتی داشته باشید مقام معظم رهبری به کتاب و کتابخوانی تاکید زیادی دارند پس علاوه بر وزارت فرهنگ و ارشاد همه باید در این عرصه تلاش کنند.

خواندن 1065 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید