ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار
سه شنبه, 29 فروردين 1396 21:07

آغاز ثبت‌نام بن‌کارت‌های خرید نمایشگاه کتاب

ثبت‌نام بن‌کارت‌های خرید سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران از ۳۱ فروردین، برای دانشجویان، دانش آموزان و استادان دانشگاه‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، مسئول دبیرخانه اجرایی نمایشگاه‌های کتاب بانک شهر از آغاز ثبت نام بن‌کارت‌های خرید سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۳۱ فروردین، برای دانشجویان، دانش‌آموزان و استادان دانشگاه‌ها خبر داد.
مهدی اکرمی با بیان مطلب گفت: طبق جدول زمانبندی، دانشجویان از ۳۱ فروردین تا ۳ اردیبهشت، دانش آموزان از ۲ تا ۵ اردیبهشت و استادان از ۵ تا ۷ اردیبهشت می‌توانند برای تهیه بن کارت اقدام کنند.
وی افزود: بن کارت‌های نمایشگاه کتاب تهران فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.
اکرمی با بیان این‌که در این دوره نمایشگاه کتاب بن کارت‌های ۱۰۰ هزار تومانی برای دانشجویان درنظر گرفته شده است، گفت: ۴۰ هزار تومان آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۶۰ هزار تومان آن نیز توسط شخص دریافت‌کننده کارت پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به این‌که دانشجویان باید قبل از شروع فرآیند ثبت نام بن دانشجویی، حتما راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه کنند،افزود: متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم برای دریافت بن کارت می‌بایست شخصا و صرفاً به شعبه‌ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده‌اند و یا پیشخان‌های شهرنت سراسر کشور مراجعه کنند.
وی با بیان این‌که هر فرد تنها می‌تواند یک‌بار تقاضای بن‌کارت داشته باشد، تاکید کرد: بن‌کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می‌شود و افرادی که روش کارت مجازی را انتخاب می‌کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند.
اکرمی با اشاره به این‌که مبلغ موجود برای بن‌کارت‌های استادان، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه نیز ۲۵۰ هزار تومان است، ادامه داد: ۷۵ هزار تومان آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ۱۷۵ هزار تومان آن نیز توسط شخص دریافت‌کننده کارت پرداخت می‌شود.
وی افزود: بن‌کارت‌های ۵۰ هزار تومانی هم برای دانش‌آموزان تهرانی درنظر گرفته شده است.
اکرمی با تاکید بر این‌که آمادگی صدور بن‌کارت در نمایشگاه وجود دارد ، تصریح کرد: این موضوع بستگی به میزان یارانه‌ای دارد که توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود.
بر این اساس، دانشجویان، دانش‌آموزان و استادان می‌بایست پیش از شروع فرایند ثبت نام بن دانشجویی، حتما راهنمای ثبت نام را به آدرس http://bon.tibf.it دقت مطالعه و بر اساس آن ثبت نام کنند.
ثبت نام بن کارت‌های این نمایشگاه از ۳۱ فروردین تا ۷ اردیبهشت و از طریق سامانه bon.tibf.ir برای متقاضیان امکان پذیر است و زمان توزیع بن‌کارت‌ها برای دانشجویان از ۷ اردیبهشت، برای دانش‌آموزان استان تهران از ۹ اردیبهشت و برای استادان نیز به تدریج از ۱۰ اردیبهشت خواهد بود.
همچنین متقاضیان پس از ثبت ‌نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو به صورت اینترنتی، برای دریافت بن کارت باید صرفاً به شعبی که در زمان ثبت نام انتخاب کردند و یا پیشخان های شهرنت بانک شهر مراجعه کنند. کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر، کارت ملی و شماره رهگیری ثبت‌نام در سامانه ، مدارک مورد نیاز برای دریافت بن‌کارت است.
امکان انتخاب درخواست بن کارت هم به صورت فیزیکی و هم به صورت مجازی ممکن است و در صورت انتخاب مجازی، متقاضی می‌تواند با دریافت رمز و مراجعه به نرم‌افزار همراه شهر، برای دریافت اطلاعات بن کارت خود، اقدام کند.
همچنین متقاضیانی که در هنگام ثبت نام در سامانه، گزینه بن‌کارت فیزیکی را انتخاب کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های بانک شهر و پیشخان‌های شهرنت نسبت به دریافت بن کارت خود اقدام کنند.
بن کارت‌ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه‌های کارتخوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است.

خواندن 1003 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top