مجموعه سروده‌ها سهراب سپهری

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

امروزه مقبولیت کسی چون سهراب سپهری، در قواره و اندازه‌‏ای است که فراموش می‏‌کنیم این موقعیت برای او چگونه به دست آمده است. در واقع چون از زمانه او کمتر آگاهی داریم، شاید به این موضوع هم کمتر توجه کنیم که سهراب با گذر از چه شرایطی به جایگاه امروزی‏‌اش دست یافته است. سهراب ـ به گفته نزدیکان ـ علاوه بر مهربانی و فروتنی، خجول بودن و تمایل به تنهایی بود و شاید هم انزوا ـ و به زعم برخی روشنفکران آن زمان، منفعل و دور از مردم! و عجبا که وقتی به شخصیت او، آن هم در شور و حرارت جوانی، که لازمه‏‌اش میل به جنجال و مطرح شدن است نگاه می‏‌کنیم، به صبوری‏‌اش پی می‏‌بریم. سهراب تمام آن سخنان دلسردکننده را می‏‌شنید اما بدون لحظه‏‌ای درنگ مسیر خود را می‏‌پیمود. او کتاب به کتاب، بیشتر پخته و صاحب سبک می‏‌شد و اشعارش را شناسنامه‏‌دارتر می‏‌کرد. او در شعر به جایی رسید که زبانِ خاص خود را یافت: سرراست و ساده. و اشعارش را به مجموعه‏‌ای از تابلوهای بی‏‌بدیل برای خواننده‏‌اش مبدل ساخت. شاید این حرف به گزافه نباشد که در دو سه کتاب آخر، هر خط از اشعار او، فقط مختص اوست و احتمالاً هر کس با اندک آشنایی با آثارش می‏‌تواند آن را تشخیص دهد.

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: سهراب سپهری
  • مترجم: -
  • قیمت: قطع وزیری: 680000 ریال / قطع پالتویی: 490000 ریال / قطع پالتویی شومیز: 400000 ریال
  • تعداد صفحات: 400 صفحه
خواندن 4306 دفعه

دیدگاه‌ها  

#3 sheyda 1394-02-20 18:35
سلام خسته نباشید من خیلی دنبال کتابی میگردم که همه ی اشعار سهراب سپهری توش باشه میخواستم ببینم همه ی اشعار ایشون توی این کتاب هست؟!
#2 نگار 1391-05-15 20:52
ممنون، خیلی نسخه عالی بود
کاشکی شما مجموعه اشعار سایر شعرا را نیز بدین شکل جمع آوری کنید. دو سایز بودن کتاب خیلی خوبه
#1 سعید 1390-02-10 13:32
ازتون ممنونم چون کتابی بود که لایق شاعرش بحساب میاد. من خیلی کتابهای سهراب رو تو کتابفروشی دیدم ولی این یه چیز دیگه بود. از سی دی همراهش هم کلی عشق کردم. دستتون مرسی!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید