ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار

گذر از غبار آینه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

این داستان به عشق و نفرت بی‏‌ارتباط نيست. عشق و نفرتی که ساليانِ سال می‏‌تواند در دل بماند و يک روز، يک جا و در دنيايی دگرگون شده خود را بروز دهد. اين حسِ آدمی است که گذر زمان نمی‏‌تواند تغييری در آن ايجاد کند. حال و هوای داستان هم از ايام دورتر آغاز می‏‌شود و علاقه‏‌مندان به آن دوره را تا امروز با خود همراه می‏‌کند.

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: بیتا نگهبان
  • قیمت: 250000 ریال
  • تعداد صفحات: 432 صفحه
خواندن 1925 دفعه

موارد مرتبط

دیدگاه‌ها  

#3 z.k 1395-03-22 14:56
رمان بسيار زيبايي بود. ترکيب وقايع تاريخي با عناصر توصيفي و احساسي بسيار زيبا و هنرمندانه صورت گرفته و نوشته جذابي رو خلق کرده. من از صميم قلب به نويسنده اثر سرکار خانم بيتا نگهبان خسته نباشيد ميگم و موفقيت هاي بيشتري رو واسشون آرزو ميکنم.
#2 تینا 1395-03-16 13:49
این کتاب خیلی قشنگ بود. خیلی خاص و جذاب روابط افراد رو نشون می‌داد و خیلی واقعی. فکر نمی کردی شخصیت‌های داستان یه موجوداتی از یک سیاره دیگن. می‌تونستی به راحتی خودتو جاشون بذاری.
#1 azar 1395-02-26 14:58
رمان گذر از غبار آیینه تقریبا میتوان گفت رمانی تاریخی بود ولی در مورد وقایع پیش آمده در داستان و منطبق نمودنش با وقایع اصلی تاریخ ایران خواننده دچار نوعی چالش شده و موجب رجوع مکرر به تاریخ معاصر ایران می شود و این از نکات مثبت رمان حاضر می باشد. داستان را نمی توان داستانی هیجان انگیز یافت ولی تلفیق محور داستان با موارد تاریخ معاصر ایران نوعی کنجکاوی را برمی انگیزاند. کتاب جنگ و صلح تولستوی و یا دزیره و یا امثالهم کتابهایی هستند تاریخی که با وجود تاریخی بودنشان قلم نویسنده آنها را بسیار پرکشش مطرح میکند طوری که خواننده شاید بسیاری از نکات مبهم کتاب را نادیده بیانگارد و پیگیر داستان شود و یا مثل داستان کلیدر محمود دولت آبادی در عین اینکه داستان فضای قصه بودنش را دارد به تاریخ هم گریزی میزند و کشش خواندن را از خواننده نمیگیرد بلکه او را ترغیب به خواندن بقیه داستان می نماید. خانم نگهبان هم تقریباً توانسته اند این گونه عمل نمایند و کتاب را کتابی موجه و خواندنی برای خواننده ارائه داده اند . با تشکر و قدردانی از قلم نویسنده سرکار خانم بیتا نگهبان.
پریماه قهرمان داستان دختری بسیار بلندپرواز و بلندهمت و جسور میباشد که خواننده از حسن صفات او خوشش می¬آید و پریچهر دختری نازنازی و خواهر بزرگتر می باشد به خوبی معرفی شده و مادر این دو، زنی بسیار با کیاست و روشنفکر معرفی شده که آرزوی هر دختری می¬باشد چنین مادری داشته باشد علی الخصوص در آن دوران که زنان از این مقوله کلا به دور بوده و زندگیشان محدود به امور خاص زنان می بود. داستان گذشته از مسائل تاریخی چالش برانگیزش خواننده را تا حدودی راضی و اقناع می نماید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top