خاتون صبر و رهایی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اين قصه مرتبط است با تمام داستان‏‌هايی كه آدم‏‌ها از مسير عشق، نفرت و بی‏‌خيالی و بی‏‌تفاوتی گذر می‏‌كنند. نويسنده از واژگان خواستن و محدوديت و تضادهای فكری آدم‏‌ها قصه‏‌ای ساخته كه مخاطب را به باور می‏‌رساند و جذب خود می‏‌سازد، قصه‏‌ای برای آنان كه برای خواسته خود احترام قائل‌اند و به هر تلاشی دست می‏‌زنند تا هدف‏شان را محقق سازند.

اطلاعات تکميلي

  • نویسنده: شهین رحمانی
  • قیمت: 310000 ریال
  • تعداد صفحات: 352 صفحه
خواندن 1828 دفعه

دیدگاه‌ها  

#2 kajal 1394-08-27 15:36
مردی که به همسرش اصلا توجه نمی¬کند و بداخلاق است و زن همیشه کتک میخورد و در این میان فرزندشان میمیرد و زن با بداقبالی که دارد اما صبوری پیشه می¬کند و سرانجامش به خوبی پایان می¬یابد البته اکثر زنان ایرانی خاتون صبر هستند ولی هنگامی که کتابی را در دست می¬گیرد دوست دارد قهرمان کتاب آرزوهای بر دل مانده¬اش که همان شهامت نه گفتن است را پیدا کند که در این کتاب خواننده گاهی اوقات بسیار عصبانی و ناراحت می¬شود از اینکه می¬بیند قهرمان داستانش چنین زندگی نکبت¬باری دارد و دم برنمی-آورد.
#1 azar 1394-08-27 15:35
داستان زندگی دختری که عاشق عرفان همبازی دوران کودکیش بود ولی به اجبار به همسری پسرخاله-اش درآمد ولی در طول زندگی با پسرخاله¬اش، چیزی جز نکبت و بدبختی ارمغان دیگری برایش وجود نداشت. اولین فرزندشان را از دست دادند و دومین فرزندشان رهام را هم از دست داد ولی نهایتاً رهام را پس از سالها دوری که همسرش باعث این اتفاق شده بود توسط عرفان پیدا می¬کند و بالاخره زندگی روی خوش خود را به حدیث نشان داد. داستان بسیار غمناک می¬باشد و از اینکه یک زن چگونه این همه تاب و مقاومت در برابر مشکلات زندگی می¬آورد بسیار تعجب¬برانگیز است. می¬گویند آدم عاقل از یک سوراخ دوبار نیش نمی¬خورد ولی حدیث گویا از این ضرب¬المثل اصلا استفاده نمی¬کند و تاوان بسیار سختی هم از این بابت می¬دهد. انسانها می¬بایست از تجربیات زندگی خود استفاده نمایند ولی گویا قهرمان داستان نه ازتجربیات خود و نه از تجربیات دیگران استفاده می¬کند و زندگی بس ظالمانه با او معامله می¬نماید. داستان ممکن است برای خیلی از زنان جامعه اتفاق بیفتد ولی خواننده گاهی از اینکه حدیث سکوت می-کند و می¬گذارد هرنوع بدبختی بر سرش فرود آید عصبانی می¬شود و این عصبانیت و ناراحتی توأمان حالت ناخوشایندی برایش ایجاد مینماید. در هر حال نویسنده خانم شهین رحمانی از عهده داستان خوب برآمده و توانسته داستان را به نحو بسیار مطلوب به پایان برساند و خواننده را از درگیری ذهنی نجات دهد.
با تشکر از خانم رحمانی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید