دوشنبه, 16 خرداد 1390 19:24

مصطفی رحماندوست: دل هیچ ناشری برای کودکان نسوخته است

رحماندوست گفت: خانواده ها آگاه باشند ناشران دلشان برای بچه های ما نسوخته و بیشتر به فکر فروش کتاب های خود هستند، از این رو برای تهیه کتاب مطالعه خود را افزایش دهند.

مصطفی رحماندوست در پاسخ به سؤال خبرنگار ادبیات برنا مبنی براینکه با توجه به تعداد نامحدود ناشران کودک و نوجوان چه راهکاری برای انتخاب بهترین ها وجود دارد، گفت: خانواده ها باید آگاه باشند که ناشران دلشان برای بچه های ما نسوخته و بیشتر به فکر تولید و فروش کتاب هایشان هستند. از این رو برای اینکه بتوانند کتاب های مناسب برای کودکانشان فراهم کنند، باید اطلاعات و مطالعه خود را در زمینه فعالیت ناشران گسترش دهند و تنها به نام ناشر و نویسنده تکیه نکنند.
وی افزود: در راستای افزایش سطح مطالعه کودکان هیچ اقدامی از سوی مسوولان فرهنگی صورت نگرفته است و خانواده ها تنها از طریق رجوع به گذشته و قصه گویی برای کودکان می توانند زمینه مطالعه را برای کودکانشان فراهم کنند.
این شاعر نام آشنا با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در دنیا عنوان کرد: در دنیا خانواده ها از صدها وسایل تفریحی و کامپیوتری استفاده می کنند که در ایران اصلا وجود ندارد، اما این وقایع هرگز باعث کاهش علاقمندی به کتاب نشده، اگر مطالعه نهادینه شود، هیچ یک از این عوامل نمی تواند مانع ایجاد کند. مسأله این جا است که برای نهادینه شدن مطالعه هیچ اقدامی انجام نشده است.
منبع: شبكه خبري برنا

خواندن 1835 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید