یکشنبه, 21 تیر 1394 00:59

عضویت رایگان اهالی قلم در کتابخانه ملی

موسسه خانه کتاب و سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای ارائه خدمات رفاهی به اهل قلم توافق کردند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام موسسه خانه کتاب، در دیداری که میان مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و غلامرضا امیرخانی، معاون کتابخانه ملی صورت گرفت، این دو نهاد برای ارائه خدمات رفاهی به اهالی قلم به توافق رسیدند.
طبق توافق صورت گرفته، 6 هزار و 100 نفر از اهالی قلم که کارت اهل قلم را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به صورت رایگان به عضویت کتابخانه ملی درآیند.
در شرایط عادی برای عضویت در کتابخانه ملی، شرایط تحصیلی مانند داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا الزامی است و در غیر این‌صورت افراد نمی‌توانند کارت کتابخانه ملی را دارا باشند. خانه کتاب با انعقاد این تفاهمنامه این امکان را فراهم کرده که اعضای سایت اهل قلم بدون داشتن این شرایط و بدون طی پروسه اداری بتوانند به صورت رایگان به عضویت کتابخانه ملی درآیند.
بر این اساس، به زودی فراخوانی بر روی سایت اهل قلم منتشر خواهد شد تا علاقه‌مندان در این زمینه ثبت‌نام به عمل آورند. پس از ثبت‌نام، اطلاعات اهالی قلم از طریق سایت اهل قلم در اختیار سازمان اسناد و کتابخانه ملی قرار می‌گیرد و پس از صدور کارت، این کارت‌ها توسط خانه کتاب برای متقاضیان ارسال می‌شود.
موسسه خانه کتاب برای ارائه خدمات رفاهی به اعضای سایت اهل قلم از اواخر سال 1393 تاکنون تفاهم نامه‌هایی را با نهادهایی مانند خانه هنرمندان ایران و رادیو فرهنگ منعقد کرده است. به تازگی نیز با یکی از موسسات بیمه، رایزنی های اولیه صورت گرفته تا آن گروه از اهل قلم که کارت اهل قلم دارند، بتوانند از انواع بیمه های اموال، اشخاص و مسئولیت از جمله بیمه اتومبیل، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر و پس انداز استفاده کنند.

خواندن 926 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید