یکشنبه, 15 فروردين 1395 22:52

آغاز ثبت‌نام کارگاه آموزشی «مبانی روایت‌شناسی»

کارگاه آموزشی «مبانی روایت‌شناسی»» با تدریس ابوالفضل حری، عضو هیات علمی دانشگاه اراک، در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان تا پایان فروردین‌ماه برای ثبت‌نام فرصت دارند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مرکز فرهنگی شهر کتاب، کارگاه آموزشی «مبانی روایت شناسی» با تدریس ابوالفضل حری، عضو هیات علمی دانشگاه اراک، در ۱۲ جلسه در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار خواهد شد. در این دوره‌ی آموزشی مؤلفه‌های روایت یعنی داستان و متن، مکان، شخصیت و شخصیت‌پردازی، راویان و عمل روایت، دیدگاه، کانونی‌شدگی، بازنمایی گفتار و اندیشه با ذکر نمونه‌هایی از آثار ادبی بررسی و تحلیل می‌شود.
در توضیح برگزاری این کارگاه آمده است: «در چند دهه‌ گذشته، روایت و دستور زبان روایت یا روایت‌شناسی در حوزه‌های دانشگاهی با اقبال روبه‌رو بوده و به‌تازگی نیز با پیوند روایت‌شناسی با سایر رشته‌ها، دوچندان مورد توجه قرار گرفته است. روایت و داستان، سوای اینکه به تعبیر بارت، «درست مثل زندگی همه جا حضور دارد و فرا فرهنگی و فرا تاریخی است»، شگرد و ابزاری در دست نویسندگان برای خلق آثار ادبی و منتقدان و خوانندگان در درک، تحلیل و استحسان آثار ادبی بوده است.»
هنرجویان در این دوره، علاوه بر آشنایی با نظریه و روش روایت‌شناسی، نحوه‌ به کارگیری این نظریه و روش‌ها را در تحلیل متون ادبی می‌آموزند.
دوره‌ی «مبانی روایت‌شناسی» روزهای سه‌شنبه و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ تشکیل می‌شود و آغاز آن از ۱۴ اردیبهشت‌ماه است.
علاقه‌مندان به حضور در این دوره‌ی آموزشی تا پایان فروردین‌ماه فرصت دارند برای ثبت‌نام به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۷۲۳۳۱۶ و ۸۸۷۱۷۴۵۸ تماس بگیرند.

خواندن 460 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید