رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان گفت: اگر کتابفروشی را پرورش ندهیم و از آن حمایت نکنیم، جریانی پرفشار آن را نابود می‌کند و امروز این اتفاق افتاده است.

داستان‌های راه‌یافته به مرحله دوم داوری جایزه «صادق هدایت» معرفی شدند.

هم‌زمان با آغاز فصل پاییز، انتشارات شادان دو رمان تازه را منتشر و روانه کتاب‌فروشی‌ها کرده است.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با همکاری انجمن سینمای جوان ایران مسابقه «داستان کوتاه برای اقتباس» را برگزار می‌کند.

اگر اشتغال به شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی جای کتابخوانی را در زندگی شما گرفته است یا هر مشغله دیگری از فعالیت دوست‌داشتنی کتاب‌خوانی بازداشته، این نکته‌های کاربردی را برای رجعت به دنیای خوش کتاب‌ و نوشته از دست ندهید.

دبیر هفتمین دوسالانه‌ داستان کوتاه نارنج گفت: با گذشتن تنها ۱۵روز از انتشار فراخوان این دوسالانه، نزدیک به ۱۳۰ نفر با حدود ۲۰۰ اثر در این جایزه‌ ادبی شرکت کردند.

وقتی دبیر کانون نویسندگان سوئد به او و خانواده اش پیشنهاد اقامت دائم در آن کشور داد؛ گفت: «نمی‌توانم. باید برگردم.» دبیر کانون گفت: «آنجا جنگ است. جنگ دوزخ است. بهتر است نروید.» پاسخ داد: «جنگ واقعا دوزخ است. ولی من چه کنم که علی‌الاصول دوزخی هستم!». او محمود دولت آبادی است؛ دوزخی‌ در مسیر بِسمل شدن.

فهرست بلند نامزدهای جایزه «بوکر» در سال ۲۰۱۹ در حالی منتشر شد که دنباله رمان «قصه ندیمه» نوشته «مارگارت اتوود» شاخص‌ترین نامزد این جایزه ادبی است.

هم‌زمان با چاپ تازه‌ترین اثر سرکار خانم پروانه شفاعی با عنوان «شکارچی پروانه‌ها» جشن رونمایی از این کتاب در محل انتشارات شادان برگزار شد.

ر.اعتمادی، نویسنده داستان‌های عاشقانه برای سه نسل، هفته آینده میهمان برنامه «یک فنجان چای» در کافه کتاب «چهل کلاغ» می‌شود.

صفحه1 از45