چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 00:20

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم مهشید تهرانی

سرکار خانم مهشید تهرانی از محبوب‌ترین نویسندگان انتشارات شادان است که آثار ایشان تاکنون با توجه قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شده است. به بهانه برگزاری نمایشگاه کتاب گفت‌وگویی اختصاصی با ایشان داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

1. این روزها مشغول چه کاری هستید؟ کتابی در دست دارید؟
مشغول بازنویسی نهایی رمان تازه‌ام هستم که نامش «ترمه و گلاب» است.

2. توضیحی کلی در مورد سوژه آخرین کتاب‌تان بدهید. سوژه را چگونه انتخاب کردید؟
شخصیت اصلی دختر جوانی است که در پی بحرانی در خانواده و زندگی‌اش، باید تحولی بزرگ را برای خودش رقم بزند. این سوژه را با نگاه به اطرافم پیدا کردم. ما یکی از جوان‌ترین کشورهای دنیا را داریم و جوانان قوی و خلاقی در سرزمین‌مان زندگی می‌کنند، سعی می‌کنم نوشته‌هایم بازتاب تلاش‌های زنان موفق باشد، موفقیت معانی بسیاری دارد و برای هر کس به‌شکلی تجلی می‌یابد. مهم، نفس تلاش و از پا ننشستن است.

3. خودتان این روزها مشغول خواندن چه کتابی هستید؟ یا اخیرا چه کتابی خوانده‌اید که توجه شما را جلب کرده باشد؟
بزرگترین و اصلی‌ترین تفریح من کتاب خواندن است. همیشه چند کتاب برای مطالعه در دست دارم. از میان آنها کتاب «ناتمامی» نوشته خانم زهرا عبدی و کتاب تازه خانم یاسمن خلیلی فرد به نام «انگار خودم نیستم» را دوست داشته‌ام. البته که خواننده همیشگی آثار بلقیس سلیمانی، نسیم مرعشی، آزیتا خیری و بسیاری دیگر از دوستان نویسنده هستم.

4. برنامه‌تان برای سال 97 که در آغاز آن هستیم چیست؟
برنامه من کار است و در زندگی از جمله آدمهای خوش شانسی هستم که به کارم، نوشتن، عشق می‌ورزم و به این خاطر زندگی و کارم هردو با وجود هم معنا پیدا می‌کنند. باید امیدوار باشم سرنوشت همیشه این دو را کنار هم برآیم رقم زند.

5. فکر می‌کنید مخاطبان چه زمانی منتظر پایان کتاب بعدی‌تان باشند؟
درواقع کتاب پایان یافته و تنها مرحله بازنویسی آن به طول انجامیده که به محض پایان، تحویل انتشارات شادان خواهد شد. زحمت بقبه مراحل آماده ‌سازی آن با همکاران محترم و عزیزم است.

6. حرف خاصی برای علاقمندان به آثارتان دارید؟
برای همه علاقه‌مندان مطالعه، آرزوی سالی سرشار از سلامتی و دلخوشی همراه با چاپ هر چه بیشتر آثار ارزنده ادبی ایران و جهان را دارم.

خواندن 1279 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید