ملیحه عنبران

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

راستش مدت زمانی هست که با خودم کلنجار رفتم تا بتوانم از این حس بنویسم. نمیدانم، اما حس نویسنده شدن و عنوان نویسندگی برایم بسیار با ارزش‌تر از آن است که به راحتی بتوانم از این عنوان حداقل برای خودم استفاده کنم.
عنوانی که دوستش دارم و واقعا خواهانش هستم، اما در حال حاضر خودم را شایسته آن نمی‌دانم.
بگذریم؛ به هرحال من از این مسئله به عنوان سرآغاز نوشتن یاد می کنم برای من نوشتن و خیال پردازی همراه خوب نوجوانیم است. شاید سیزده - چهارده ساله بودم که به تبعیت از پدر و خواهرم مشغول نوشتن خاطراتم شدم. از طرفی پیوند ناگسستنی با کتاب داشتم مانند تمام هم‌نسلانم کتابهای خانم رحیمی برایم بهترین ها بود. اما بعدترها این کپی‌های دخترانه شدند دلنوشته‌ها و متن های ادبی، همزمان با دل مشغولی‌های اواخر دوران دبیرستان و کنکور، کاملا از این فضا دور شدم.
اما عضویت ثابت من از کتابخانه ها قطع نشد. روی آوردن به آثار نویسندگان بزرگ ایران و جهان بهترین سرگرمیم شد. ضمن اشتغال و ورود به  اجتماع با صحنه‌های دیگری از زندگی مردم و افراد آشنا شدم و سعی کردم زندگی را بر پایه واقعیت ببینم نه رویاهای کودکانه.
بعد از آن اولین جرقه‌های نوشتن اولین داستان بلند به ذهنم رسید و شروع به نوشتن کردم که ماحصل آن شد بازی پنهان زمانه. اگر آشنایی من با آقای رضا جوان نویسنده کتاب ایلرمان نبود هرگز کار خود را در حدی نمی دیدم که آن را  به دست ناشر بسپارم، اما راهنمایی‌های ایشان این انگیزه را به من داد که در این راه قدم بردارم. پیدا کردن ناشر مناسب خودش حل معمایی بود بس بزرگ، تا این که بعد از مدتی نسبتا طولانی به طور همزمان دو کتاب را برای نشر شادان ارسال کردم تقریبا بعد از گذراندن هفت خوان رستم یکی رد شد و کتاب بازی پنهان زمانه پذیرفته شد و مراحل چاپ به دست ناشر سپرده شد.
دوسال بعد از آن کتاب روزهای هاشورخورده که برگرفته از زندگی عادی مردم کوچه وبازار است را نوشتم. آن چه که برای من مهم است روابط واقعی انسان‌ها و آنچه که در روند زندگی همه ما اتفاق می افتد است و تمایل چندانی به تخیل و قهرمان سازی واسطوره‌پردازی ندارم. همه ما انسانیم باخصوصیات خوب وبد وهیچ کس خوب مطلق یا بد مطلق نیست.

خواندن 3114 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « شهلا ظهوریان

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید