سیسیلیا آهرن

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

سیسیلیا آهرن، پیش از آغاز نویسندگی، تحصیلات خود را در زمینه روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی به پایان رساند. وی در سن بیست و یک سالگی اولین رمان خود را با عنوان «به راستی دوستت دارم» نوشت که در بیش از چهل کشور منتشر و به فروش رسید. همچنین فیلمی که براساس این داستان به کارگردانی «ریچارد لاگراونس» و تهیه کنندگی «وندی فینرمن» ساخته شد، در دنیای سینما، آوازه ویژه ای به دست آورد که در آن «هیلاری سوانک» نقش اول را بازی می کند. اثر «به راستی دوستت دارم» با اینکه نخستین کتاب از این نویسنده بود، در سال 2004 یکی از پرفروش ترین رمانهای دنیا و برترین در کشور ایرلند شد و در فهرست آثار پرفروش نشریه U.K.Sunday Times قرار گرفت و نامزد بخش کتابخوانی تابستانی «ریچارد و جودی» گردید. این کتاب، همچنین در سراسر اروپا و آمریکا پرفروش بود و به مدت 52 هفته در فهرست کتابهای پرفروش (Best Seller) آلمان باقی ماند.
در همان سال ( نوامبر 2004) این نویسنده ، دومین اثر خود را با عنوان «آنجا که رنگین کمانها رنگ می بازند» (در آمریکا با عنوانهای عشق رَزی/ رَزی دان) منتشر کرد که آن هم در شمار برترین رمانهای ایرلند و انگلستان قرار گرفت و به مدت 12 هفته ، جایگاه خود را در صدر فهرست پرفروش ترین آثار ایرلندی حفظ نمود و در سراسر دنیا نیز مطرح شد.
سومین اثر سیسیلیا با عنوان «کاش اکنون مرا می دیدی» در نوامبر 2005 به چاپ رسید و باز هم در رده کتابهای پرفروش جهانی قرار گرفت و قرار است براساس آن فیلمی نیز ساخته شود. سیسیلیا به عنوان بهترین نویسنده نوپای 2004 و 2005 به خاطر اثر «به راستی دوستت دارم» برنده جایزه British Book Awards گردید. همچنین در سال 2005 ، جایزه Irish Post Award را در تقدیر از سبک نگارش و جایزه Corine Award را از جانب خوانندگان آلمانیِ دومین اثرش «آنجا رنگین کمانها رنگ می بازند» به خود اختصاص داد. در سال 2006 ، نام این نویسنده به خاطر تحسین اثرش در فهرست بلند جایزه IMPAC درج گردید و در ماه می 2007 موسسه کاسموپولیتن امریکا Cosmopolitan US جایزه سال داستانهای خیالی را به کتاب «کاش اکنون مرا می دیدی» اعطا نمود.
چهارمین رمان سیسلیا با عنوان «جایی به نام اینجا» که در آمریکا با عنوان «هیچ جا مثل اینجا نیست» به چاپ رسیده، پرفروش ترین کتاب بین المللی گردید وتوسط یکی از شبکه های تلویزیونی امریکایی انتخاب شد تا براساس آن یک سریال دراماتیک ساخته شود. سیسلیا در خلق برنامه کمدی و نیم ساعته «سامانتا کیه؟» هم سهم به سزایی دارد که این برنامه هر دوشنبه شب از کانال ABC پخش می شود. این داستان ماجرای زنی است که قربانی یک تصادف بزن و دررو می شود و هنگامی که پس از نُه روز کما به هوش می آید، دچار فراموشی می گردد. به این ترتیب او به کشف دوباره زندگی، دوستان و خانواده اش می پردازد و این پرسش را برای هر بیننده ای مطرح می سازد که اگر بار دیگر چشم به این دنیا بگشایی و بدانی که زمانی چه کسی بوده ای، می توانی خود را دگرگون سازی؟!
سیسیلیا همچنین با داستانهای کوتاه خود به پربار شدن برنامه تلویزیونی «و جُنگ گلچین ها» یاری می رساند که درآمد حاصل از آن صرف امورخیریه می گردد. رمان کوچک (خانم ویپی) نیز از آثار این نویسنده است.
پنجمین رمان سیسیلیا با عنوان «برای تمام خاطرات ...سپاسگزارم» در سال 2008 به چاپ رسید و برنده جایزه پرطرفدارترین کتاب از سوی Britsh Book گردید. کتاب «هدیه» در اکتبر 2008 به چاپ رسید و دومین کتاب پرفروش سال در انگلستان شد. اعضای گلامورویمن او را به عنوان نویسنده سال و برنده جایزه 2008 برگزیدند .
اولین نمایشنامه تک نفره سیسیلیا با عنوان «خانم ویپی» دراکتبر 2008 به روی صحنه رفت و هم اکنون در نقاط مختلف ایرلند اجرا می گردد.
هفتمین رمان سیسیلیا ، با عنوان «کتاب فردا» هم اکنون در انگلستان و ایرلند در دسترس خوانندگان می باشد.

برخي از آثار منتشر شده اين نويسنده در انتشارات شادان:
به راستي دوستت دارم
براي تمام خاطرات سپاسگزارم

خواندن 5356 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید